11 C
Durres, AL
Ballina Etiketimet Minatoret

Etiketim: Minatoret

Tiranë, minatorët protestë te Kryeministria

Disa minatorë së bashku me disa anëtarë të sindikatës  janë mbledhur sot në një protestë para godinës së Kryeministrisë. Minatorët dhe sindikatat mbrojtëse i kanë lënë...

Tiranë, minatorët i bashkohen protestës së studentëve: Na kanë mashtruar

Protestës së studentëve të universiteteve publike që po mbahet para Kryeministrisë, i janë bashkuar edhe minatorë nga Puka dhe Mirëdita. Në një prononcim për mediat...

Bulqizë, minatorët në protestë, paralajmërojnë grevë urie

Kur në Tiranë ''vlojnë'' protestat e studentëve, në Bulqizë janë ngritur minatorët. Mësohet se minatorët kërkojnë plotësimin e kushteve në punë si dhe për...

Tiranë, minatorët protestë para Kryeministrisë

Mëngjesin e sotshëm dhjetëra minatorë protestuan sot para Kryeministrisë, duke kërkuar statusin, e duke thënë se kostoja financiare është totalisht e përballueshme për shtetin...