13 C
Tirana
Thursday, July 9, 2020

Rama darkë në jahtin luksoz, shqiptarët më të varfërit në Europë!

Një ngjarje jo e papritur ka ndodhur në Durrës, ku nga burime nga porti i qytetit bëhet me dije se kryeministri i Shqipërisë e...
Ballina Etiketimet Minatoret

Minatoret

Tiranë, minatorët protestë te Kryeministria

Disa minatorë së bashku me disa anëtarë të sindikatës  janë mbledhur sot në një protestë para godinës së Kryeministrisë. Minatorët dhe sindikatat mbrojtëse i kanë lënë...

Tiranë, minatorët i bashkohen protestës së studentëve: Na kanë mashtruar

Protestës së studentëve të universiteteve publike që po mbahet para Kryeministrisë, i janë bashkuar edhe minatorë nga Puka dhe Mirëdita. Në një prononcim për mediat...

Bulqizë, minatorët në protestë, paralajmërojnë grevë urie

Kur në Tiranë ''vlojnë'' protestat e studentëve, në Bulqizë janë ngritur minatorët. Mësohet se minatorët kërkojnë plotësimin e kushteve në punë si dhe për...

Tiranë, minatorët protestë para Kryeministrisë

Mëngjesin e sotshëm dhjetëra minatorë protestuan sot para Kryeministrisë, duke kërkuar statusin, e duke thënë se kostoja financiare është totalisht e përballueshme për shtetin...

Must Read

Ngjarja e Kombinatit, komisioneri i “tërheq veshin” medias e institucioneve:”Trajtoni çështjen me ndjeshmëri e seriozitet”

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi krahas ngushëllimeve për familjen Josifi e cila humbi 3 pjestarë në ngjarjen e ndodhur në Kombinat, ka bërë thirrje...

Rindërtimi/Bashkia Durrësit lajmëron qytetarët për nisjen e firmosjes së kontratave, ja sa pritet të jenë vlerat e granteve

Përmes një posti në rrjetin social Facebook, bashkia e qytetit të Durrësit ka dhënë një lajmërim për sa i përket personave të cilët do...

COVID-19 në Shijak, kryetari bashkisë paralajmëron qytetarët:”Do gjobiteni!”

Elton Arbana, kryetari i Bashkisë së Shijakut në një mbledhje me task-forcën antiCOVID dhe Shtabin e Emergjencave ka deklaruar se do të ketë kontrolle...