14 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina Etiketimet Grida Duma

  Grida Duma

  PD, ish-deputetja Duma: Rama refuzoi fondet e BE që të vjedhë me koncesionet (VIDEO)

  Partia Demokratike, në një deklaratë për mediat përmes ish-deputetes Grida Duma, ka vijuar të denoncojë ndërtimin e rrugëve me koncesion, duke theksuar se kjo...

  Grida Duma dekripton urdhrin e Ramës pas lajmit se Vangjush Dako do arrestohet

  Demokratja Grida Duma dekripton mesazhin që kryeministri Rama ka përcjellë deputetëve pasi kundërshtari i tij politik deklaroi se Vangjush Dako do të arrestohet  Në mesazhin...

  Grida Duma tregon të fshehtat e protestës: Kurthi i dëshpëruar i Ramës ndaj protestuesve, si gardistët …

  Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka treguar një skenar të pasuksesshëm, të krijuar sipas saj nga kryeministri Edi Rama, që kishte për qëllim...

  Tiranë, protesta, deputetja Duma: PD merr përsipër përgjegjësitë

  Deputetja e PD, Grida Duma ka folur për zhvillimet e fundit poltike si dhe ngjarjen e Kavajës dhe të Malësisë së Madhe ku një...

  Grida Duma, një politikane e mirë apo vetëm një femër e bukur

  Mbrëmjen e sotme e ftuar në një emision televiziv, deputetja e PD-së Grida Duma, foli për zhvillimet e fundit politike në vend. Menjëherë sapo opinionistët...

  Tiranë, protesta e studentëve, Duma: Rama, boll more nga ditët tona

  Protesta e studentëve ka shtuar edhe më shumë debatin politik në vend. Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, përmes një statusi në rrjetin social...

  PD, deputetja Duma: Shpërblimi për pensionistët, paketë turpi e fyerje

  Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka reaguar pas postimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me pensionet e fundvitit. “Paketa e turpit fyerje për pensionistët...

  PD, deputetja Duma: Edhe nëse tarifat nuk janë rritur, është rritur kostoja e jetesës

  Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, u shpreh në njw emision televiziv se shqiptarët shpenzojnë 39% të të ardhurave vetëm për arsimin. “Është rritur energjia,...

  PD, deputetja Duma: Shqipëria po varfërohet

  Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma në një deklaratë për mediat ka folur sot për përgjysmimin e projekt-buxhetit të 2019. Duma tha se Shqipëria...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...