8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina Etiketimet Futboll

  futboll

  Futboll, Mourinho kthehet në Premier League, merr drejtimin e Tottenham Hotspur

  Klubi anglez i futbollit Tottenham Hotspur ka emëruar si trajner portugezin Jose Mourinho, pas shkarkimit të argjentinasit Mauricio Pochettino. Kontrata e teknikut portugez me...

  Futboll, mediat spanjolle parashikojnë shkëmbimin e bujshëm Neymar-Griezmann

  Në Spanjë, mediat shkruajnë për mundësinë e shkëmbimit të bujshëm mes FC Barcelona dhe Paris Saint-Germain, ku francezi Antoine Griezmann largohet drejt Parisit në...

  Futboll, holandezi Erik ten Hag i mbyll derën, Bayern Munchen pa trajner

  Trajneri i klubit të mirënjohur holandez Ajax Amsterdam, Erik ten Hag, ka hedhur poshtë çdo mundësi për të kaluar tek gjigandët gjermanë të Bayern...

  Futboll, dy ekipet e të rinjve të Besës dalin pa pikë nga përballja me Flamurtarin (VIDEO)

  Dy ekipet e të rinjve të Besës së Kavajës, ato të moshave nën 17 vjeç dhe nën 19 vjeç, nuk kanë mundur të marrin...

  Futboll, eliminatoret e Euro 2020, sonte kundër Turqisë, humbja i nxjerr kuqezinjtë jashtë gare

  Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë sonte një finale të vërtetë në Stamboll përballë Turqisë, pasi i duhet një fitore me çdo kusht...

  Futboll, ikën Marco Giampaolo dhe vjen Stefano Pioli, tifozët e AC Milan të pakënaqur

  Ajo që pritej, që pas humbjes në derbi, tashmë u zyrtarizua. Drejtuesit e AC Milan i kanë thënë lamtumirë trajnerit Marco Giampaolo. Ky i...

  Futboll, Kupa e Shqipërisë, Besa e Kavajës fiton dhe kualifikohet në turin tjetër (VIDEO)

  Besa e Kavajës nuk i dha asnjë mundësi Egnatias së Rrogozhinës për të ëndërruar sadopak kualifikimin për në turin tjetër të Kupës së Republikës....

  Futboll, sherri në derbin Tirana-Partizani, FSHF njofton dënimet për të dy klubet

  Pas dhunës në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, Komisioni i Disiplinës së Federatës Shqiptare të Futbollit ka dhënë vendimin përkatës, duke dënuar të dy...

  Futboll, UEFA Champions League, mungon Lukaku në përballjen Barcelona-Inter

  Lajme të këqija vijnë për klubin italian Inter, në prag të ndeshjes së dytë në grupet e Champions League. Sulmuesi kryesor i zikaltërve, belgu Romelu...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...