11 C
Durres, AL
Ballina Etiketimet Donald Trump

Etiketim: Donald Trump

Rusia në samitin e G7, Trump dhe Macron: Të ftohet vitin...

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron kanë rënë dakord se Rusia duhet të ftohet për të marrë pjesë...

SHBA, Trump: Përdorimi dhunës në Hong Kong pengon bisedimet tregtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, paralajmëroi Kinën që një sulm i stilit Tiananmen (Sheshi i Pekinit, ku më 1989 u...

SHBA-Meksikë, arrihet marrëveshja për shmangien e tarifave

Meksika ka rënë dakord së fundmi të marrë "hapa të paprecedentë" për të ndihmuar në frenimin e rrjedhës së emigrantëve në Amerikë. kjo ndihmë...

Trump pritet me “këmbët e para” në Britani, Corbyn: Mos u...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nisur vizitën e tij treditore në Britani, ku do të zhvillojë një takim me...

SHBA, presidenti Trump: Negociatat tregtare me Kinën po zhvillohen mirë

Presidenti i SHBA, Donald Trump deklaroi sot se negociatat e vështira tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit po zhvillohen shumë mirë. “Mendoj se bisedimet po zhvillohen...

SHBA, presidenti Trump do të shpallë emergjencën kombëtare

Sipas republikanit Mitch McConnell, presidenti amerikan Donald Trump do të nënshkrujë projektligjin dypartiak për të shmangur mbylljen e qeverisë amerikane dhe më pas do të shpallë...

SHBA, presidenti Trump këmbëngul për ndërtimin e gardhit kufitar

Presidenti i SHBA, Donald Trump këmbëngul se muri në kufirin me Meksikën do të ndërtohet, edhe nëse Kongresi nuk i miraton të gjitha fondet...

SHBA, presidenti Trump konfirmon zyrtarisht samitin me me Kim Yong Un

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të premten se diplomatët amerikanë kishin pasur një “takim shumë produktiv” me zyrtarët e Koresë së Veriut, ndërsa...

SHBA, presidenti Trump: Bisedimet për murin, humbje kohe

Në një intervistë për The New York Times presidenti i SHBA, Donald Trump u shpreh se bisedimet mbi murin në kufirin me Meksikën janë humbje...

Donald Trump-Hyjnor, Sanders: Zoti donte kështu

Sekretarja për shtypin në shtëpinë e bardhë, Sarah Sanders, tha për një rrjet televiziv fetar se zoti ka dashur që Donald Trump të bëhet...