13 C
Tirana
Thursday, July 9, 2020

Rama darkë në jahtin luksoz, shqiptarët më të varfërit në Europë!

Një ngjarje jo e papritur ka ndodhur në Durrës, ku nga burime nga porti i qytetit bëhet me dije se kryeministri i Shqipërisë e...
Ballina Etiketimet Donald Trump

Donald Trump

Rusia në samitin e G7, Trump dhe Macron: Të ftohet vitin tjetër

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron kanë rënë dakord se Rusia duhet të ftohet për të marrë pjesë...

SHBA, Trump: Përdorimi dhunës në Hong Kong pengon bisedimet tregtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, paralajmëroi Kinën që një sulm i stilit Tiananmen (Sheshi i Pekinit, ku më 1989 u...

SHBA-Meksikë, arrihet marrëveshja për shmangien e tarifave

Meksika ka rënë dakord së fundmi të marrë "hapa të paprecedentë" për të ndihmuar në frenimin e rrjedhës së emigrantëve në Amerikë. kjo ndihmë...

Trump pritet me “këmbët e para” në Britani, Corbyn: Mos u përziej në çështjet e brendshme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nisur vizitën e tij treditore në Britani, ku do të zhvillojë një takim me...

SHBA, presidenti Trump: Negociatat tregtare me Kinën po zhvillohen mirë

Presidenti i SHBA, Donald Trump deklaroi sot se negociatat e vështira tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit po zhvillohen shumë mirë. “Mendoj se bisedimet po zhvillohen...

SHBA, presidenti Trump do të shpallë emergjencën kombëtare

Sipas republikanit Mitch McConnell, presidenti amerikan Donald Trump do të nënshkrujë projektligjin dypartiak për të shmangur mbylljen e qeverisë amerikane dhe më pas do të shpallë...

SHBA, presidenti Trump këmbëngul për ndërtimin e gardhit kufitar

Presidenti i SHBA, Donald Trump këmbëngul se muri në kufirin me Meksikën do të ndërtohet, edhe nëse Kongresi nuk i miraton të gjitha fondet...

SHBA, presidenti Trump konfirmon zyrtarisht samitin me me Kim Yong Un

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të premten se diplomatët amerikanë kishin pasur një “takim shumë produktiv” me zyrtarët e Koresë së Veriut, ndërsa...

SHBA, presidenti Trump: Bisedimet për murin, humbje kohe

Në një intervistë për The New York Times presidenti i SHBA, Donald Trump u shpreh se bisedimet mbi murin në kufirin me Meksikën janë humbje...

Must Read

Ngjarja e Kombinatit, komisioneri i “tërheq veshin” medias e institucioneve:”Trajtoni çështjen me ndjeshmëri e seriozitet”

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi krahas ngushëllimeve për familjen Josifi e cila humbi 3 pjestarë në ngjarjen e ndodhur në Kombinat, ka bërë thirrje...

Rindërtimi/Bashkia Durrësit lajmëron qytetarët për nisjen e firmosjes së kontratave, ja sa pritet të jenë vlerat e granteve

Përmes një posti në rrjetin social Facebook, bashkia e qytetit të Durrësit ka dhënë një lajmërim për sa i përket personave të cilët do...

COVID-19 në Shijak, kryetari bashkisë paralajmëron qytetarët:”Do gjobiteni!”

Elton Arbana, kryetari i Bashkisë së Shijakut në një mbledhje me task-forcën antiCOVID dhe Shtabin e Emergjencave ka deklaruar se do të ketë kontrolle...