13 C
Tirana
Thursday, September 24, 2020

Bënte “kërdinë” me vjedhje, policia e Kavajës prangos të riun

Një i ri i akuzuar për të paktën 10 vjedhje është prangosur nga blutë e Kavajës. Efektivët e policisë Kavajë, nisur nga shqetësimet e qytetarëve në...
Ballina Etiketimet Dënohet Rumania

dënohet Rumania

Futboll, UEFA ndëshkon Bullgarinë dhe Rumaninë për racizmin e tifozëve

Bullgaria do të duhet të mbyllë një pjesë të stadiumit të saj kombëtar në ndeshjet kundër Anglisë dhe Çekinë, ndeshje këto të vlefshme për...

Must Read

Bankat do të raportojnë çdo tre muaj për 20 huamarrësit më të mëdhenj

Banka e Shqipërisë miratoi këtë muaj ndryshimet në rregulloren “Për administrimin e rrezikut nga ekspozimet e mëdha”. Rregullorja e ndryshuar do të hyjë në fuqi...

Durrës/Arrestohet 33 vjeçari, rrahu të ëmën dhe kanosi të atin me thikë

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia për akuzën e dhunës në familje. Ai është i riu me inicialet R. A., banues në Durrës, pasi në...

I kërkoi të mos konsumonte lëndë narkotike poshtë pallatit, i riu plagos fqinjin, në kërkim edhe një vajzë

Tre persona janë shpallur në kërkim për plagosjen në zonën e Astirit ditën e diel. Nga të shtënat, mbeti i plagosur në këmbë 45-vjeçari Spartak...