8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina Etiketimet Atletico Madrid

  Atletico Madrid

  Futboll, Griezmann drejt Barcelonës për 120 milionë euro

  Telenovela që e dërgon talentin francez Antoine Griezmann drejt Barcelonës tashmë do të marrë fund. Sipas mediave spanjolle, sulmuesi francez ka arritur akordin me katalanasit,...

  Futboll, Filipe Luis drejt largimit nga “Atletico”, “Barcelona” në pritje

  Mbrojtësi brazilian i ekipit të “Atleticos së Madridit” duket se është shumë larg rinovimit me klubin e tij aktual. Është spanjollja “El Mundo Deportivo” e...

  Futboll, Atletico Madrid interesohet për yllin e Napolit

  Atletico Madrid ka shfaqur interespër Lorenzo Insigne. Siç shkruan Il Mattino, klubi i Madridit do të ndjekë përsëri fantazistin Italian edhe pse De Laurentiis...

  Futboll, tronditet Reali i Madridit, humbje zhgënjyese në shtëpi

  Reali i Madridit i jep fund serisë pozitive, duke marrë një goditje të rëndë me humbjen 2 - 1 në fushën e vet kundër...

  Akuzohet për dhunë fizike, përfundon në pranga ndihmësi i Simeones

  Atletico Madrid shokohet, në mbrëmjen e së hënës është arrestuar përgatitësi fizik i skuadrës Oscar Ortega që njihet me pseudonimin Profe. Lajmi u bë...

  Alvaro Morata poston foton kur ishte fëmijë, provokon Realin e Madridit

  Kalimi i Moratës tek Atletiko Madrid shkakoi pakënaqësi te tifozët e “los cholconeros”, të cilët nuk ia falin sulmuesit dashurinë e tij të shprehur...

  Trajnerë të mëdhenj, Guardiola dhe Simeone

  Një trajner i mirë ka ide dhe aftësi për t’i përcjellë ato. Por, ka edhe trajnerë që i përforcojnë këto dy shtylla me një...

  Futboll, “Kupa e Mbretit”, Girona eliminon Atleticon e Madridit

  Finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë pati një surprizë të madhe, pasi skuadra katalanase Girona eliminoi Atleticon e Madridit duke barazuar 3-3 në “Wanda...

  Atletico Madrid prish planet e Milanit në merkato

  E ardhmja e Alvaro Moratës është gjithnjë e më larg Chelsea, më sulmuesin e cili nuk arriti të gjejë kurrë atë “feeling” me Sarrin....

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...