8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina Etiketimet Arrestohet 38-vjeçari nga Lushnja

  arrestohet 38-vjeçari nga Lushnja

  Do ekzekutonte nënën e tij me silenciator, arrestohet 38-vjeçari nga Lushnja

  Një 38-vjeçar me iniciale E.D. ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se do të vriste nënën e tij pas një konflikti të...

  Vodhi 1000 litra naftë nga gazsjellësi TAP dhe i shiti në Korçë, arrestohet 38-vjeçari nga Lushnja

  Një 38-vjeçar banues në Lushnje  është arrestuar nga policia e Korçës për shkak se akuzohet se ka vjedhur një sasi prej 1000 litra naftë...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...