15 C
Tirana
Thursday, February 27, 2020

OPINION/Koronavirusi fle në mushkritë e Rilindjes

Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demoktatike. Këtë dëshmon rasti i fundit i koronavirusit...
More
  Ballina Etiketimet Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE

  anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE

  Maqedoni e Veriut, kancelarja Merkel jep garanci për datën e negociatave

  Maqedonia e Veriut ka marrë garanci me shkrim për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit në Bashkimin Evropian në muajin tetor. Pas deklaratave të kryeministrit...

  Maqedoni e Veriut, kryeministri Zaev: Duam datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm në BE

  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të caktojnë datën e nisjes së bisedimeve...

  Must Read

  Koronavirus/A do të mbyllet kufiri me Italinë? Përgjigjet Manastirliu

  Nga zhvillimet e fundit në Itali , për sa i përket Koronavirus edhe Shqipëria është e shqetësuar. Panorama në shtetin fqinj paraqitet e vështirë...

  Elbasan/ Plas boileri i lokalit dhe tre panele diellore

  Ditën e sotme policia bën me dije se në lagjen “Kala” Elbasan ka plasur boileri i një lokali dhe tre panele diellore. Kjo për...

  Fier/Tragjike, naftëtari humb jetën pas protestës

  Historia e Artan Voshtinës , është historia e të gjithë punëtorëve të rafinerisë në Ballsh. Historia e njerzve që pavarësisht moshës dhe vështirsive ngrihen...