Situata në Kakavijë, gazetari shpërthen në ofendime:”Këta janë grekët e Greqia raciste…”

51

Situata në Kakavijë ka krijuar tensione dhe ka gjeneruar opinione të ndryshme nga personalitete të ndryshme.

Deklarata më e fundit është ajo e gazetarit Artan Hoxha i cili nuk i ka kursyer komentet negative mbi shtetin fqinj duke e konsideruar si një shtet ultranacionalist, racist, antishqiptar, ksenofob dhe dhunues.

Gjithashtu ai ka komentuar se si Greqia, kur gjen një shtet më të fortë se vetja i ankohet Amerikës e BE, por kur ka përballë një vend më të vogël shkel me këmbë e bën “gangsterin”.

Postimi i plotë

Kur gjejne nje vend me te vogel dhe me te dobet se vetja, edhe pse eshte anetare i NATO-s(Shqiperine), e shkelin me kembe dhe i bejne gangesterin…
Kur bien ne hundlesh dhe u del perpara nje shtet me i forte, po anetare i NATO-s(Turqine), qe te kercet dhembet e te merr me shqelma, i ankohen Amerikes dhe BE-se..
Keta jane greket dhe Greqia…
Rraciste, ultranacionaliste, antishqiptare, ksenofobe, dhunues…
Kur u tregojne vendin, ankohen se po u shkelen te drejtat, si vend i NATO-s dhe BE-se, se po i kercenojne, qurraviten, jargaviten…

L'immagine può contenere: oceano e acqua, il seguente testo "BOTA 'Përplasja' mes anijeve luftarake/ Greqia kerkon ndihmen e SHBA-BE Erdogan e paralajmeron me: 14 GUSHT 2020 NE ORA: 20:30 FOTOGALER FOTO GAI"