Si e harxhon kohën secila prej shenjave të horoskopit

333

Jemi të gjithë fajtorë në shtyrjen e punëve që kemi për të bërë (ndoshta përveç teje Bricjap), por si zgjedh secila prej shenjave ta harxhojë kohën, kur, në fakt, duhet të ishin duke bërë diçka të dobishme?

Dashi

Hyn në një debat politik në Facebook…

Demi

Pastron kuzhinën si e çmendur dhe fillon të planifikojë një darkë me miqtë…

Binjakët

Telefonon një mike për të (bërë thashetheme) pyetur si është…

Gaforrja

Fillon të shkruajë një email, e ruan te draftet, fiksohet, e rihap, e korrigjon, e ruan te draftet…

Luani

Del për pazar dhe përfundon duke blerë çdo veshje…

Virgjëresha

Bën lista këngësh, rregullon listat e filmave…

Peshorja

Ndalon për të shkrepur një selfie dhe përfundon në një shërbim fotografik që i ha gjysmën e ditës…

Akrepi

Hyn padashje te faqja e Facebook-ut e ish të dashurit, harxhon 3 orë duke e përndjekur nëpër internet…

Shigjetari

Fillon dhe lexon diçka…

Bricjapi

Nuk e kupton se pse njerëzit duhet ta harxhojnë kohën kot…

Ujori

Shkon në palestër për një vrap të shpejtë. Rri dhepër kardio dhe muskuj barku.

Peshqit

Cakton një seancë “urgjente” masazhi ose terapie…

Burimi: Elle