SHTET HESHT! – Punetori 17 vjecari minoren mbeti mes flakëve ne nje magazine

278

Zjarri i rënë pasditen e djeshme në një magazinë pranë një qendre tregtare në Tiranë mund të marrë përmasa tragjike.

Arjan Sala, roja i sigurisë dyshohet të ketë humbur jetën, pasi ka mbetur brenda. Xhaxhai i tij është shprehur i irrituar para mediave.

Ai ka fajësuar zjarrfikëset se kanë mbërritur me vonesë, ndërsa thotë se nuk iu japim asnjë informacion.
Nderkohe sipas informacioneve te fundit nga vendngjarja dyshohet per nje 17 vjecar i mbetur mes flakëve ne nje magazine dhe sipas te dhenave te fundit ekipi i zjarrefikeseve ne vendngjarje nuk mund te futen brenda per shkak te temperatures se larte mbi 180 grade.

Per tu habitur nga kjo ngjarje qe ka gjithe vemendjen e shqiptareve “SHTETI” vendos te hesht ne menyren me te paprecedente dhe nuk mund te beje asgje per te minimizuar sadopak demet materiale ashtu edhe per “Qytetaret” e tij te cilet duket qe nuk ju intereson pasi edhe ne kete dite te pare te fillimit te fushates.

Lajmi eshte ne perditesim e siper dhe gjithashtu urojme qe te kemi sa me pak informacione tragjike nga vendngjarja./next-television.com