Shqipëria mundet nga Anglia! Ja golashënuesit

167

hqipëria mundet nga Anglia në ndeshjen që u zhvillua pasditen e sotme.

Takimi Shqipëri-Angli, përfundoi me rezultatin 0-2.

Takimi i vlefshëm pë eliminatoret e Botërorit 2022, u luajt në stadiumin kombëtar në Tiranë.

Golat për Anglinë u shënuan nga Kane 39’ dhe Mount 63’.

Shqipëria vinte pas fitores me Andorra-n në këtë ndeshje.