Shpërthen pusi i naftës në Fier, lëndohet një punëtor

123

Një pus nafte në qytetin e Fierit mësohet se ka shpërthyer. Si pasojë e shpërthimit ka mbetur i plagosur një punëtorë, i cili ka pësuar djegie në pjesë të ndryshme të trupit.

I lënduari është transportuar me urgjencë në spitalin e qytetit, ku dhe po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.