BOTA LAJME

SHBA, publikohen rezultatet e raportit të Gallup, Trump surprizon!

Trump nuk ka qenë kurrë kaq i dashur për amerikanët, që nga 2016 , kur fitoi Shtepinë e Bardhë.

Këtë e pohon raporti i Gallup. Sipas raportit pëlqimi i amerikanëve për presidentin e ri ka arritur sot 46 %, kur në fillimin e prillit të këtij viti pëlqimi për të ishte 45 %.

Rritja e përqindjes së pëlqimit i dedikohet faktit se amerikanët mendojnë se ardhja e tij në pushtet ka sjellë rritje ekonomike dhe uljen e papunsisë.

Sondazhi është zhvilluar në SHBA dhe janë intervistuar 1024 të rritur nga mosha 17-20 vjeç.

admin

Shto nje Koment

Klikoni këtu për të postuar një koment