Ballina BOTA SHBA, presidenti Trump: Negociatat tregtare me Kinën po zhvillohen mirë

SHBA, presidenti Trump: Negociatat tregtare me Kinën po zhvillohen mirë

CLEVELAND, OH - JULY 21: Republican presidential candidate Donald Trump gives two thumbs up to the crowd during the evening session on the fourth day of the Republican National Convention on July 21, 2016 at the Quicken Loans Arena in Cleveland, Ohio. Republican presidential candidate Donald Trump received the number of votes needed to secure the party's nomination. An estimated 50,000 people are expected in Cleveland, including hundreds of protesters and members of the media. The four-day Republican National Convention kicked off on July 18. (Photo by Chip Somodevilla/Getty Images)

Presidenti i SHBA, Donald Trump deklaroi sot se negociatat e vështira tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit po zhvillohen shumë mirë.

“Mendoj se bisedimet po zhvillohen shumë mirë. Megjithatë këto bisedime janë shumë komplekse,” – theksoi Presidenti nga Shtëpia e Bardhë.

Bisedimet tregtare mes SHBA dhe Kinës, që duhet t’i japin fund luftës të taksave doganore të filluar nga Donald Trump, rifilluan sot në kryeqytetin amerikan.