SHBA, krokodili kafshon të moshuarin

42

Një aligator ka kafshuar në këmbë një të moshuar në Florida dhe është kapur më pas punonjësit e Fish and Wildlife Commission.

Ngjarja ka ndodhur pranë liqenit Lakeland, në kontenë e Polk.

Mësohet se disa burra kishin arritur të nxirrnin zvarranikun nga uji dhe i lënduari është transportuar në spital, por nuk është në rrezik për jetën.