SHBA, 7 motoçiklistë vdesin pas një përplasjeje me një kamion

38

7 persona vdiqën në një aksident të rëndë në New Hampshire, SHBA. Mediat amerikane raportojnë se 7 motoçiklistë kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi u përplasën me një kamionçinë.

Sipas autoriteteve, aksidenti është një nga më të rëndët e ndodhur në këtë pjesë të vendit. Makina, një “Dodge” dhe motoçiklistët, po udhëtonin në krahë të kundërt kur u përplasën mes tyre.

Fotot e motorëve të shkatërruar në mes të rrugës u përhapën me shpejtësi në internet, ndërsa një dëshmitare tha se pas aksidentit mund të dëgjoheshin të bërtitura dhe të qara, por edhe njerëz që përpiqeshin të ndihmonin të lënduarit.

 

foto galeri foto galeri