Ballina RAJONI Serbi, bllokohen mallrat evropiane për Kosovën

Serbi, bllokohen mallrat evropiane për Kosovën

Serbia ka marrë vendim që të gjitha mallrat evropiane që kanë destinacion Kosovën dhe anasjelltas të mos lejohen të qarkullojnë në rrugët e saj.

Vendimi ka hyrë në fuqi në orën 00:00, të mëngjesit të sotëm.

Kamionët me mallra që kanë destinacion Kosovën nuk po lejohen të futen nga Kroacia dhe Hungaria në Serbi.