Sarandë, kapen gjashtë sirianë

32

Policia Kufitare e Sarandës kapi mbasditen e sotme në vendin e quajtur “Qafa e Hanit” në Konispol gjashtë shtetas të huaj, sirianë.

Sirianët, që ishin të moshës deri në 25 vjeç vinin nga Greqia dhe kishin hyrë në vendin tonë nga kufiri i gjelbër.

Mësohet se policia po punon ende për procedura të mëtejshme.