Ballina Aktualitet Rusi, qytetarë zgjohen në një mëngjes të përgjakur

Rusi, qytetarë zgjohen në një mëngjes të përgjakur

epa07254870 People watch as Russian rescue workers remove debris after a gas explosion in a apartment building in the city of Magnitogorsk, Chelyabinsk region, Russia, 31 December 2018. The explosion at a Magnitogorsk's residential building, resulting in the collapse of one of its sections, damaged some 48 apartments where 110 people lived, media reported. At least three people have been killed in the incident, three others were injured, including a child, 13 were rescued from the rubble and the fate of some 79 remains so far unknown, media added. EPA/ILYA MOSKOVETS

Një shpërthim ka tronditur Rusi në mëngjesin e ditës së sotme në një lagje në Magnitogorks.

Shkak mendohet të jetë bërë një rrjedhje gazi në një ndërtesë, si pasojë e të cilës kanë humbur jetën tre persona. Rreth 79 persona të tjerë kanë humbur, fati i të cilëve nuk dihet dhe po vazhdohen punimet në gërmadha për zbulimin e tyre.

Gjashtë persona janë nxjerrë nga gërmadhat, ndërkohë që policia po vazhdon hetimet mbi ngjarjen.