Rrahën mikun e tyre pasi pinë bashkë, Gjykata e Fierit dënon 3 persona

212

3 personat të cilët rrahën brutalisht një 57-vjeçar mbrëmjen e së premtes në Ballsh kanë dalë para Gjykatës së Fierit.

Gjyqtari Piro Sota ka vendosur të lërë në “Arrest shtëpiak”, Festim Alimerkajn, 53 vjeç, dhe Ferdinand Merën 42 vjeç, ndërkohë që Fitim Zekaj 44 vjeç, me probleme mendore, iu dha masa detyrim paraqitje.

Këta persona në gjendje të dehur kanë rrahur shtetasin Pelivan Sinarrapaj 57-vjeç, duke i shkaktuar plagë në kokë dhe trup.