Ronaldo tërhiqet, lajmëron fundin e karrierës së tij në kombëtaren portugeze

33

Welcome to FIFA.com News - Cristiano the extraordinary centurion - FIFA.comYlli i futbollit, Cristiano Ronaldo ka lajmëruar se do të largohet nga skuadra kombëtare e Portugalisë pas kupës së botës në Katar, 2022.

Lojtari i rëndësishëm i skuadrës që luajti një rol thelbësor në fitimin e kampionatit europian do të luajë dhe në Euro2021, por pas kupës së Katarit nuk do të jetë më lojtar i skuadrës.

Ky lajm ka tepër peshë për portugezët, por dhe për të gjithë tifozët e futbollit.

Largimi 35 vjeçarit portugez nga kombëtarja shënon një event historik për këtë sport.