“Rikthehet” makthi i COVID-19 në Itali, në 24 orët e fundit humbin jetën 354 persona

198

Italia duket se nuk gjen paqe nga përhapja e koronavirusit.

Shteti fqinj ka kryer 179,015 teste diagnostike, ku 8.5% rezultuan pozitive.

Si pasojë u regjistruan 5,267 raste të reja me koronavirus, dhe 354 viktima.

Dje, Italia regjistroi 21,315 raste të reja e 264 viktima.

Në njësitë e kujdesit intensiv janë shtruar edhe 75 pacientë, duke e çuar në total numrin e të shtruarve në 3,157.

Aktualisht në të gjithë Italinë të shtruar në pavione të ndryshme të spitalit janë 25,338, 820 më shumë se në njëzet e katër orët e mëparshme.