Rekordi i ri historik i Dua Lipës

35

Rekordet e Dua Lipës tashmë nuk mund të numërohen më.

Së fundmi këngëtarja me origjinë shqiptare ka hyrë në histori.

Ajo është shpallur e para artiste femër që ka të paktën 3 këngë me 800 milionë dëgjime në Spotify.

Ajo theu rekordin me këngët “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”.

Edhe pse nuk ka publikuar këngë muajt e fundit, Dua po përgatitet për nxjerrjen e një albumi.

Në 11 shkurt, Dua u bë e para shqiptare që rrëmbeu dy çmime Grammy.