Rama zbulon emrin që do të zëvëndësojë Sandër Lleshajn:”Do ta çoj sot për dekretim te Meta”

274

Edi Rama ka zgjedhur Bledi Çucin si ministër të Brendshëm.

Vendin e Çuçit në postin e ministrit të Bujqësisë, pritet ta marrë Milva Ikonomi.

Pas dorëheqjes së Lleshajt/ Kryeministri Rama: Bledi Çuçi, ministri i ri të  Brendshëm - Shqiptarja.com

“Sot do të dërgoj për dekretim nga Presidenti, Bledi Çuçin si ministër të Brendshëm dhe Milva Ikonomin si ministre Bujqësie; dy bashkëpunëtorë të përkushtuar në çdo detyrë që kanë kryer këto vite, me integritet, profesionalizëm dhe kulturë qytetare e politike të padyshimtë”, shkruan Rama në “Twitter”.

Nga ana tjetër Bledi Çuçi nuk ka pasur eksperiencë të mëparshme në këtë fushë.

Ai ka drejtuar më herët ministrinë e Çështjeve Vendore si dhe ka udhëhequr reformën territoriale dhe atë elektorale.