Protesta, kontrollohen autobusët në Shkodër: Jo më delja e zezë e Evropës

30

Qytetarë te shumte i jane pergjigjur thirrjes se opozites dhe jane nisur ne oret e para te mengjesit nga rrethet drejt Tiranes.

Policia ne Shkoder ka ndaluar dhe kontrolluar personat qe jane ne autobuse te nisur per proteste. Nderkohe qe emigrante kane ardhur per te protestuar kunder qeverise se Rames dhe sic thohne ata instalimit te nje regjimi kriminal ne vend.

“Kam ardhur nga Britania e me mua ka edhe shume emigrante te tjere qe duam qe vendi yne te perparoje e te mos jete me delja e zeze e Evropes”- thote demokrati.