Ballina Aktualitet Protesta e 16 shkurtit, ministrja Spiropali: Opozita kërkon të djegë Shqipërinë

Protesta e 16 shkurtit, ministrja Spiropali: Opozita kërkon të djegë Shqipërinë

Gjatë një prenoncimi për mediat jashtë Kuvendit, pak më parë ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur mbi protestën e 16 shkurtit, ku tha se opozita kërkon që ditën e shtunë të djegë Shqipërinë.

“Opozita në protestën e të shtunës do ta kthejë atë bojë në zjarr për të djegur Shqipërinë dhe ne besojmë dhe kemi arsye të forta për të besuar se sa herë Shqipëria i ka punët mirë, sa herë rajoni dhe faktori shqiptar forcohet opozita gjen një mënyrë për të turpëruar Shqipërinë në sytë e botës. I themi njerëzve që janë më të zgjuar dhe më inteligjent se ajo turmë që u fut në Kuvend për të bërë atë shfaqje, që mos të ndjekin zjarrin e opozitës por të qëndrojnë deri në fund me Shqipërinë. Në këtë moment të gjithë shqiptarët duhet të janë ne një zë që aktet e tilla të mos përsëriten. Për masat që do merren ndaj personave do vendosë kryesia e kuvendit,” – u shpreh Ministrja.

Gjithashtu Spiropali theksoi ndër të tjera se veprimi që bëri sot deputeti i PD, Edi Paloka në Kuvend ishte një shfaqje e shëmtuar.