Aktualitet LAJME Lajmi i Fundit Politikë

Presidenti Meta njofton tjetër dalje për median

Presidenti Ilir Meta pritet të ketë një dalje për median nesër në mëngjes për të komentuar dhe vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor.

Burime nga RTV Ora bën të ditur se konferenca do të mbahet në orën 08:00 dhe pritet të ketë një reagim të fortë nga ana e Presidentit Ilir Meta.

mësohet se vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor i cili rrëzoi padinë e Idajet Beqirit u mor në mënyrë unanime nga 5 anëtarët e tij.

Kolegji Zgjedhor i dha të drejtë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve (KQZ) lidhur Partinë e Unitetit Kombëtar, kur nuk e çrregjistroi.

Kolegji praktikisht njohu 30 Qershorin si datën e zhvillimin të zgjedhjeve vendore.

admin

Shto nje Koment

Klikoni këtu për të postuar një koment