Ballina Aktualitet Policia parandalon konfliktin e armatosur, arrestohet 19-vjeçari me pistoletë e kanabis

Policia parandalon konfliktin e armatosur, arrestohet 19-vjeçari me pistoletë e kanabis

Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti që mund të përfundonte edhe me të shtëna armësh. Në pranga e policisë ka rënë një 19-vjeçar, G.B banues në Vlorë, i cili  gjatë një konflikti ka kanosur me armë një person tjetër të moshës 35-vjeç.

Ka qënë pikërisht 35-vjeçari, ai që ka njoftuar policinë duke thënë se po kanosej me armë zjarri nga 19-vjeçari i arrestuar. Pas arrestimit policia ka sekuestruar një pistoletë si dhe një sasi të vogël kanabisi.

Tashmë 19-vjeçari pritet të dal para gjykatës dhe mbi të do të rëndojnë tre akuzat, kanosje, armë mbajtje pa leje si dhe posedimi i lëndëve narkotike.