Ballina Aktualitet Pogradec, të shtëna me armë zjarri, një person në kërkim dhe një...

Pogradec, të shtëna me armë zjarri, një person në kërkim dhe një në pranga

Sekuestrohet 394 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë si dhe municion në Pogradec.
Në pranga ka rënë shtetasi Jurgen Papa, 24 vjeç, banues në fshatin Buçimas, ndërsa është shpallur në kërkim një 26-vjeçar, banues në Tushemisht.

Policia thotë se “dy shtetasit e mësipërm, në fshatin Tushemisht, dyshohet të kenë qëlluar në ajër me armë zjarri tip pistoletë”.

Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 394 gramë lëndë e dyshuar si narkotike e llojit Kokainë, një krëhër pistolete me 9 fishekë.Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Prishja e qetësisë publike”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve dhe i municionit”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.