Plas skandali, Trejs Sejdini: “Është e dashura e mafiozit shqiptar”

33

Përpara se të fitonte kurorën e “Miss Universe Albania 2018”, Trejsi Sejdini ishte e njohur për publikun shqiptar për sjelljen e saj rebele dhe përfshirjen në konflikte, të cilat kanë marrë vëmendje mediatike.

Mjafton të kujtojmë epitetin që i është vendosur “Gangsterja e Elbasanit”, për të sjellë ndërmend skandalet në të cilat është përfshirë ajo në klubet e natës.
Teksa pritet që të përfaqësojë Shqipërinë në eventin e bukurisë “Miss Universe”, që do të mbahet më 16 dhjetor në Bankok, Tajlandë, Trejsi ka tërhequr edhe vëmendjen e mediave të huaja.

“18-vjeçarja Trejsi Sejdini është përballur në media me një sërë kritikash për shkak të punës së saj si balerinë ekzotike që kërcen komplet e zhveshur. Gjithashtu, në rrjet flitet se ajo është e dashura e një mafiozi shqiptar”, shkruan media spanjolle “E”.