Plane për fundjavë? Njihuni më përpara me kushtet e motit

83

Të gjithë ju që keni bërë plane për të kaluar fundjavën jashtë, duhet t’i anuloni.

Kjo pasi e shtuna dhe e diela do të jenë me reshje shiu në të gjithë territorin.

Temperaturat do të bien me të paktën 1 gradë celcius.

Edhe java e ardhshme do jetë në të njëtat kushte.

Që prej muajit mars, Shqipëria është përfshirë nga mot i paqëndrueshëm dhe me temperatura më të ulëta se ato tipike të stinës së pranverës.