Ballina Kronikë Pëson atak kardiak në det, vdes pushuesja në Vlorë

Pëson atak kardiak në det, vdes pushuesja në Vlorë

Një grua ka humbur jetën në det pasi pësoi atak kardiak.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 09:22 mëngjesin e së premten në Plazhin e Ri në Vlorë.

71-vjeçarja me iniciale L. R., u fut në det për tu larë por pësoi atak kardiak dhe humbi jetën.

“Rreth orës 09:22, në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, dyshohet se 71 vjeçarja L. R., ka pësuar infarkt dhe ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur “Plazhi i Ri” në breg të detin, ku shtetësia L.R ka qenë nën shoqërinë e bashkëshortit të saj,”-raporton policia.

Kjo është viktima e dytë për këtë sezon turistik në Vlorë brenda 7 ditëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshem hetimore në lidhje me sqarimin e rrethanave