Pesë destinacionet më të bukura për të kaluar festat e fundvitit

49

Kur bëhet fjala për të kaluar festat e fundvitit, sidomos për ju që jeni çift, në mendje të shkon vendi se ku do shkoni. Për ata që i duan udhëtimet, ja një listë me qytetet më romantike në botë për të shkuar:

SYDNEY, AUSTRALI

Do të keni një pamje të bukur dhe mbresëlënëse të fishekzjarreve të Sidneit. Atmosfera festive ndihet kudo.

Sydney-Fireworks-Wallpapers.jpg

DUBAI, Emiratet e Bashkuara Arabe

Shfaqja e fishekzjarreve të Vitit të Ri që rrethon Dubain në  ndërtesën e famshme, Burj Khalifa kurrë nuk zhgënjen. Nëse po kërkoni një pikë të mrekullueshme për të parë fishekzjarret, duhet të shkoni në Dubai. Ju mund të kënaqni me ndërtesat  luksoze, të rrethuar nga pamje spektakolare të horizontit të Dubait.

New York, USA

“Times Square” në Neë York City është vendi për të qenë në prag të Vitit të Ri. Sfera gjigande  fillon rënien e ngadaltë të tij në pikën e një minutë përpara se të fillojë 1 janari.  Do ndiheni të lumtur nga atmosfera festive!

amerrr.jpg

Edinburg, Skoci

Në fund të çdo viti, Edinburgu është versioni skocez i Vitit të Ri. Fishekzjarre, muzikë live e shumë alkool. Për çiftet që kërkojnë një përzierje të argëtimit dhe romancës, Edinburgh është një zgjedhje e mirë.

Image result for edinburgh new years eve

Paris, Francë

Parisi, qyteti i dashurisë! Për një mbrëmje me të vërtetë të paharrueshme, pranë kullës Eiffel ose të kaloni një udhëtim me varkë poshtë lumit Seine. Ka shumë gjëra për të bërë në Paris gjatë Vitit të Ri dhe kaq shumë tradita lokale për të përjetuar, që ju dhe partneri juaj me të vërtetë të argëtoheni pafund.

 

Image result for paris new years eve