Përplaset një këmbësore e lihet në rrugë në gjendje kritike, “zhduket” shoferi

272

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Vlorë.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 21:00, në rrugën Transballkanike, në afërsi të Gjykatës së Apelit.

Një automjet me drejtues ende të paidentifikuar dyshohet se ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasen M.Ll.

Kjo e fundit ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve në gjëndje të rëndë shëndetsore.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.