Përndiqte të miturën dhe i shkaktonte pasiguri, arrestohet maniaku në Fier

86

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Fier, i akuzuar për përndjekje. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se 34-vjeçari me inicialet N.K., banues në Patos ka përndjekur një 17-vjeçare.

Nuk jepen detaje të tjera për ngjarjen, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Bien në prangat e Policisë 2 shtetas, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Përndjekja”, shtetasin N. K., 34 vjeç, banues në Patos, pasi në datën 13.04.2021 ka përndjekur një shtetase të mitur 17 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.