Përgjimi 6/“Kreu i FRD votoi Sherefedinin” Nxehet Imer Lala: I q**

37

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme 10 përgjime të tjera video të blerjes së votave në Dibër, pjesë e dosjes 184.

Në video përgjimin që mban numrin 6 Imer Lala, që Bild e cilëson si “bosin e mafias” bisedon me një person të panjohur.

Ky i fundit, i tregon se kryetari i FRD-së në Dibër bashkë me njerëzit e tij kanë votuar kandidatin e PD-së, Sherefedin Shehun.

Reagimi i Lalës është i ashpër dhe më pas thotë se do ta marrë në telefon për ti thënë disa fjalë.