Përfundon procesi i votimit të kandidatëve për deputet të PD në Elbasan, ja 20 emrat që kalojnë në fazën tjetër

55

Dega e PD Elbasan bën të ditur se në procesin e votimit kanë marrë pjesë 1521 anëtarë ose 59%, nga 2440 anëtarë. 20 kandidatët që janë konfirmuar janë:

1.ANILA BISHQEMI 2. ANITA DUHANXHIU 3. AUREL BYLYKBASHI 4. BESA ZHUPA 5. DURIM ÇEKREZI 6. EDMOND BIÇOKU 7. ELIONA GREMI 8. ELIOR VILA 9. ELSA GEGA 10. ENDRI HASA 11. ETLEVA HAXHIHYSENI 12. LORENC HASTOPALLI 13. LUÇIANO BOÇI 14. MIMOZA HASEIKU 15. QANI XHAFA 16. SHEFQET DELIALLISI 17. SONILA DAIU 18. TAULANT ZENELI 19. ZAMIR MUZHAQI 20. ZHENI GJERGJI

Ndërkohë pritet të dalin rezultatet nga dega Gramsh, Cërrik, Librazhd, Belsh dhe Prrenjas.

Deri tani votimet kanë përfunduar në degët e PD në 7 qarqe: Kukës, Dibër, Gjirokastër, Berat, Shkodër, Lezhë, Durrës. Procesi është konsideruar si një risi për politikën shqiptare, që rrit demokracinë e brendshme në PD dhe tregues për mënyrë  sesi do të qeverisë nesër forca më e madhe e opozitës.