PD publikon emrat kandidatë për deputetë në Elbasan/EMRAT

42

Partia Demokratike përzgjedh listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Elbasanit, prej nga ku dalin 14 mandate.

Janë 45 emra të cilët do të do të votohen në bllok ose do të kundërshtohet ndonjë emër nga demokratët e Elbasanit, në votimin që do të bëhet ditën e diel.

Emrat e përzgjedhur nga votimi i nesërm do të vlerësohen në fazën e tretë dhe të fundit nga Kryesia e Partisë Demokratike, lidhur me performacën politike dhe mundësitë që kanë për maksimalizimin e votës, para përpilimit të listës përfundimtare.

Dega Elbasan

Anila Bishqemi Anita Duhanxhiu Aurel Bylykbashi Besa Zhupa Durim Çekrezi Edmond Biçoku Eliona Gremi Elior Vila Elsa Gega Endri Hasa Etleva Haxhihyseni Lorenc Hastopalli Luçiano Boçi Mimoza Haseiku Qani Xhafa Shefqet Deliallisi Sonila Daiu Taulant Zeneli Zamir Muzhaqi Zheni Gjergji

Degët Cërrik dhe Peqin

Agush Cerriku Cërrik Arbjola Halimi Cërrik Dashnor Sula Peqin Ibrahim Sako Cërrik Nadire Asllani Cërrik Sokol Elezi Peqin

Dega Gramsh

Armir Xhangoli Armando Kllogjeri Irena Progni

4.Lloren Gllavina

Luljeta Toçila

Dega Librazhd

Anxhelina Mana Arben Koxha Erlind Gurra Ilirjan Meta Ndriçim Lila

Dega Belsh

Blerim Kuqja Dritan Cani Fitimtar Zekthi Lumturi Ferhati Mehdi Shehu

Dega Prrenjas

Ardian Zeneli Bajazit Karriqi Ferit Kushta Narti Muçmara