PD, kryedemokrati Basha: Asnjë nuk i ndal protestuesit

51

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mësohet se ndodhet në selinë e partisë së tij,  vetë një orë e pak nga nisja e protestës.

Kryedemokrati ka mbërritur në selinë e PD rreth orës 09:40 dhe është shprehur për gazetarët se ‘asgjë nuk i ndal protestuesit’.

Gjithashtu bëhet me dije se deputetet e tjerë të opozitës janë shpërndarë  në njësi të ndryshme dhe pritet të bashkohen në orën 11:00 në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.