PD, Basha: Rama vendos në qeveri kë të dojë, edhe shoferin a parukierin

19

Kryetari i PD-së Lulzim Basha komenton ndryshimet në qeverisje: “Edi Rama vendos kë të dojë dhe nuk ka kush ta ndalë, mund ta kishte vendosur shoferin apo parukierin. Largimi nuk mjafton ata duhet të dalin para drejtësisë. Me aktin e sotëm dëshmoi se ai nuk ka nevojë për ministra por drejton me oligarkët e krimin,” – tha Basha.

Basha mbajti nje prononcim para selisë së PD.