LAJME Politikë

Pas studentëve vjen dhe oferta për Bashën/ Rama: Leri kapsolla, po kur do flasim?

Pas marshimit paqësor pasditen e sotme  për rreth 3ore e 30 minuta nga ana e opozitës, ka reaguar në Twitter Kryeministri Edi Rama.

Duke respektuar policinë e Shtetit Rama është shprehur se marshimi me kapsolla nuk mundet kurrsesi të rrëzojë qeverinë.

Marshimet për të rrëzuar qeverinë me kapsolla janë xhiro bosh që nuk nxjerrin askund👎 Përsëri respekt për Policinë e Shtetit në taksiratin që e ka zënë🙏Dhe një mesazh për LB: Lëri kapsollat!Autobuzin e këtij qershori e humbe po mos humb trenin e qershorit 2021!Kur do flasim?🤝