Pas ciklonit, Greqia “tundet” nga tërmeti! Ja sa të forta ishin lëkundjet!

94

Pasi ishujt e Greqisë u goditën nga një ciklon, një tërmet me magnitudë 5.9 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë.

Tërmeti ra në rajonin e Kretës 57 km  në juglindje të “Iaákleion” dhe lëkundjet u raportuan të ishin të forta, por fatmirësisht tërmeti ka zgjatur vetëm pak sekonda.

Megjithatë të dielën raportohet të ndodhin stuhi rreth kësaj zone.

Cikloni i fundit në Mesdhe po zhvendoset nga Deti Jon, ku goditi gjatë natës dhe sot disa nga ishujt rreth Athinës, dhe është drejtuar për në Kretë.