Pas 17 vitesh karrierë, Bastian Schweinsteiger merr vendimin e rëndësishëm

71
Oct 28, 2018; Chicago, IL, USA; Chicago Fire midfielder Bastian Schweinsteiger (31) looks on prior to the game against D.C. United at Bridgeview Stadium. Mandatory Credit: Mike DiNovo-USA TODAY Sports

Bastian Schweinsteiger, futbollisti i kombëtares gjermane dhe Chicago Fire në Amerikë, ka njoftuar sot pasditë se në fund të sezonit do të varë këpucët në gozhdë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale 35-vjeçari saktëson se në fund të sezonit do t’I japë fund karrierës 17-vjeçare, ku ka fituar 8 tituj kampion në Bundesligë, 1 FA Cup dhe një kupë bote.

Bastain prej 2 sezonesh luan në Amerikë, ndërsa prej vitit 2016 është tërhequr nga kombëtarja gjermane.