Parashikimi i motit për fundjavën, 20-21 shkurt

188
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se masat ajrore të qendrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë edhe përgjatë fundjavës dhe fillimit të javës që vjen.
Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare këto më të theksuara ditën e shtunë dhe të diel.
Era nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/sek.
Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.
Temperaturat do të pësojnë rritje graduale në të dyja vlerat.