Parashikimi i motit për fundjavën 13-14 mars 2021

300

SH.M.U njofton se vendin e pret një fundjavë me vranësira të dendura me kthjellime të pakëta në veri e qendër, ndërsa në jug me vranësira e kthjellime.

Reshje shiu në veri e pjesërisht në qendër. Intensiteti i reshjeve i ulët e përkohësisht mesatar në veri.

Borë në male në veri.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet.

Për këtë shkak temperaturat do të pësojnë rritje ditën e diel.

Valëzimi i forcës 3 dhe 4 ballë.-njofton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.