Parashikimi i motit për ditën e sotme, 13 mars 2021

233

Dita e premte parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira të cilat prej mesdite do të vijnë në dendësi.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Deti i forcës 2-3 ballë.

Shërbimi Metereologjik Ushtarak informon se temperaturat parashikohen në:

zonat malore -4°C deri në 14°C

zonat e ulëta 2°C deri në 19°C

zonat bregdetare 4°C deri në 17°C