Parashikimi i motit për ditën e nesërme! Me fat ata që morën pushimet!

54
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se kushtet atmosferike janë të favorëshme si për pushime në bregdet ashtu edhe në mal.
Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.
Era nga Veriperëndimi-Verilindja 1-10m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave lugionore do të fitojë shpejtësi deri në 20m/s.