Parashikimi i motit për ditën e nesërme, e mërkurë 6 janar!

305
Për ditën e mërkurë moti parashikohet me vranësira dhe intervale të shkurtëra kthjellimesh. Reshje shiu në të gjithë vendin me intensitet të ulët deri mesatar. Ne veri-verilidje në lartësin mbi 600 metra reshje në formën e dëborës, ndërsa në juglindje reshje bore në lartësin mbi 1100 metra. Mjegull e dendur në orët e mengjesit si dhe në momentin e reshjeve të shiut.
Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e reshjeve fiton shpejtësi deri në 18m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 1°C deri në 8°C
zonat e ulëta 4°C deri në 14°C
zonat bregdetare 6°C deri në 14°C-informon Shërbimi Meteorologjik Ushtarak