Parashikimi i motit për ditën e nesërme, e mërkurë 23 dhjetor!

246
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon se ashtu si sot, edhe për ditën e nesërme parashikohet që vendi ynë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.
Moti do të jetë kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë intervalet me diell me këto të fundit më tepër prezente përgjatë zonës së jugut. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave dhe zonat malore do të ketë prezencë të mjegullës së dendur e mjegullinës duke bërë që shikimi të ulët ndjeshëm në këto zona.
Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – juglindje e lehtë dhe shpejtësi mesatare 1-4m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 0°C deri në 8°C
zoant e ulëta 1°C deri në 17°C
zonat bregdetare 4°C deri në 19°C